Hoe belangrijk is de BES voor de Tweede Kamer?

Back2Bonaire foundation since 2007 Forums Actualiteiten Eerste Kamer redt de BES Hoe belangrijk is de BES voor de Tweede Kamer?

#7941
Webmaster
Deelnemer

Enkele opmerking van de bewoners van de BES; Nederland zegt:

  • Het zijn maar 21.000 inwoners. 
  • Welzijn op de eilanden hoeft (lees: moet) niet gelijk te zijn als Nederland. Jullie hebben toch de zon!
  • We hebben toch al een schuldsanering gedaan. Ja, voor Curacao. Maar hoeveel was dat voor de BES?
  • Wij zullen voor de veiligheid gaan zorgen……… en bouwden een gevangenis.
  • Wij zullen voor beter onderwijs zorgen…………en bouwden een nieuwe school.
  • We bedoelen het toch goed. Jullie klagen te veel.
  • Pensioenleeftijd van 60 naar 65. Dat is ook in Nederland….. maar vergeten dat de mensen niet met pensioen kunnen met 555 dollar per maand. En de Nederlandse militairen gaan eerder met pensioen omdat ze tropen jaren hebben. Daarbij is de verhoging op basis van de levensverwachting gedaan. Weet men in Nederland dat dit hier 4-5 jaar lager is.
  • Kinderen die door medische indicatie geboren zijn buiten de BES en nu in Nederland studeren. Mogen na hun studie maximaal 6 maanden terug naar de BES, als hun ouders buiten de BES geboren zijn.

De Tweede Kamer ziet dat de grondwetswijziging een voordeel is voor de BES, omdat de status van de BES verankerd is in de wet. Dat kan toch ook een nadeel zijn. De BES inwoners ervaren het nual als een nadeel, laat staan als het in de wet wordt opgenomen.